Анемия
Здравейте! Беше изписано течно желязо "Смарт Хит" на детето ми - 14 г. - поради лека анемия, но изпитва силно парене и сковаване на езика и устната кухина от него и го спря. Може ли да се замени с тези дъвчащи таблетки? Имат ли странични ефекти, като железен вкус, запек и други? Ще се радвам да препоръчате нещо под формата на дъвчащи таблетки или спрей? Благодаря Ви предварително за отделеното време и отговор!
Здравейте,
ние препоръчваме GlobiFer 9мг Желязо за деца с вкус на шоколад 30 дъвчащи таблетки. За съжаление не може да се изключи възможността за поява на странични ефекти от прием на желязо.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение.