моноприл
Здравейте,дълго време приемам моноприл.Скоро четох в Al,че съдържа физиноприл,който може да доведе до опасна хипотония при моноцитна анемия.Аз съм носител на талосемия от 1 родител.Има ли проблем с приема на лекарството.
Здравейте,
моля да се обърнете към лекуващия лекар за оценка на риска от появата на хипотония.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
“В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение."