Относно Теразал Спрей х40 мл
Добър ден ! Съдов хирург ми изписа Теразал Спрей х40 мл за лечение на варикозна рана.Но залепва за раната. Много трудно атстрянявям марлята после.Нормално ли е това след като спрея е мазен. Какво да правя. Искам да кажа , че напоявам достатъчно и раната и марлята със спрей. Сменям превръзката на 24 часа . Очаквам Вашият отговор. С уважение Нели
Здравейте,
по информация на производителя малко количество от Теразал е достъчно за голям ареал от кожата. Ние препоръчваме да се консултирате с лекуващия хирург дали на този етап от лечението не е по-подходяш друг продукт. По принцип Теразал се впръсква и втрива с масажни движения в кожата, което е възможно само при затворени рани.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
“В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение."