Проблемна кожа
Здравейте! Бих искала да попитам за препоръка относно козметика за лице. Става въпрос за 15-годишно момче с чувствителна кожа и акне, появило се като страничен ефект от прием на кортикостероиди. Интересувам се от козметика, подходяща за тийнейджър – предимно измивен продукт и хидратиращ крем. Бих била благодарна, ако може да препоръчате конкретни продукти (например от La Roche-Posay, Avene или други подходящи марки), които са доказано ефективни и безопасни при подобни случаи. Благодаря предварително за отделеното време!
Здравейте,
Подходящи варианти са:
La roche-posay effaclar гел акне почистващ 400мл. - подходящ за мазна и чувствителна кожа. Осигурява дълбоко почистване, без да дразни кожата.
La roche-posay effaclar duo+ spf30 коригиращ за акне 40мл. - има двойно действие -подпомага за намаляване несъвършенствата и възпалителния процес.
Тези продукти са с доказана ефективност за почистване и подхранване на чувствителна, акнеична кожа.
Поздрави,
маг.-фарм. Божидар Киряков
"В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение."