Тревожност
Здравейте! За тревожност при тийнейджър може ли да се дава "Седатиф" и в каква доза? Колко дълго може да се дава? Бихте ли препоръчали и друго хомеопатично средство или сироп, който биха помогнали? Съвместими ли са с желязо "Смарт Хит"? Благодаря Ви предварително за отделеното време и отговор!
Здравейте,
"Седатиф ПС" може да се приема от тийнейджъри при тревожност, раздразнителност и проблеми със съня. Препоръчителната дозировка е 3 пъти на ден по 2 таблетки под езика за 4 седмици, оптимално в интервалите без прием на храна и поне 2 часа след "Смарт Хит". Допълнително може да давате на детето и магнезий, който укрепва нервната система и подобрява съня-Магнезий (цитрат) за деца дъвчащи таблетки за кости, зъби и мускули 50мг х60 Natural Factors, най-добре преди лягане.
Поздрави,
маг.-фарм. екип Benu
В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение.