вирусна инфекция
Здравейте, Детето ми тази седмица е с някаква вирусна инфукция с повръщане, диариа и като минаха тези симптоми се появи хрема :) Педиатъра й изписа Изопринозин сироп и витамини. От ден обаче и аз почвам да забелязвам някакви симптоми като болки в ставите и мускурите. За сега е това, но може и да се развие. Взех превантивно парацетамол, но дали да включа Авирон рапид или Изопринозин таблетки (видях, че те са за възрастни), за да парирам развитието понататък на вируса? Кое би имало по-добър ефект? Предварително ви благодаря за съвета, Поздрави
Здравейте,
препоръчваме да приемате парацетамол само когато имате болки и/или температура. Медикаментът няма превантивно действие. А за подсилване на имунната ситема може да приемате Авирон рапид.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение.