Въпрос за кашлица
Здравейте, синът ми - на 4 г. и 8 месеца от вчера е с кашлица и температура. Водих го при личната - кашлицата е от възпаление на гърлото и гъсти секрети. Слагам Назик Кидс, давам Лихенсед за деца, правим два пъти на ден инхалации с Милиан, пръскам с Тантум Верде. Лихенсед обаче се дава на 8 часа, мога ли да давам още някакъв сироп и какъв, за да облекча кашлицата?
Здравейте,
може да добавите Исла Джуниър пастили за при суха кашлица и дрезгав глас х20, които овлажняват лигавицата и намаляват дразненето в гърлото. Детето може да смуче по 1-2 пастила при пристъп на кашлицата, максимум 6 пастила на ден.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение.