Възпалено гърло
Здравейте. Поради болка в гърлото започнах орофар спрей, но след цял ден употреба нямаше дори облекчение. Спрях и вчера с учих няколко трахизан, с минимален ефект. След като са минали повече от 8 часа от последния трахизан - мога ми да пробвам с ангал спрей? Ангал съвместим ли е с авирон, атусин, грипекс? А атусин с ангал и авирон?
Здравейте,
може да пробвате с Ангал спрей, който съдържа лидокаин-съставка успокояваща болката и хлорхексидин-съставка с дезинфекциращо действие. Ангал е съвместим с Авирон, Грипекс и Атусин. Въпросът е дали има нужда от Атусин, ако на този етап нямата кашлица или/и риносинуит. Имайте предвид,че в Грипекс( в зависимост от конкретния продукт от портфолиото) също се съдържат съставки против хрема и кашлица.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение.