Запитване
Сина ми от един месец и половина след изпиляне на зъбите и поставяне на циркониеви коронки пие болкоуспокояващи- по два аулина и две прахчета окси форте в рамките на деня. Това опасно ли е за здравето, защото дълго време ги пие и какво бихте препоръчали?
Здравейте,
възможно е да има възпаление в резултат на денталната интервенция. Предвид продължителността на болките и тяхната интензивност съдейки по дозата обезболяващи, ние препоръчваме консултация с лекуващия зъболекар.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
“В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение."