Зъби и атопичен дерматит
Здравейте. Бебето е на 3 месеца и половина. Много я дразнят венците, няма зачервяване или побеляване все още, но много хапе и я дразнят. Какво ще ми препоръчате? И другото, което ми се иска да попитам, е какво да взема за атопичен дерматит – има петънца на бузките и по телцето още няколко зачервявания. Благодаря предварително!
Здравейте,
за дразненето на венците препоръчваме да използвате гризалки за зъби,които осигуряват нежен масаж и облекчават напрежението. В случай, че имате потвърдена диагноза на атопичен дерматит от педиатър или дерматолог, препоръчваме емолиентен крем против разчесване от серията Exomega control на Aderma.
Поздрави,
маг.-фарм. екип BENU
“В случай на задълбочаване на симптомите, Ви съветваме да посетите при първа възможност лекуващия Ви лекар или лекар специалист в съответната област, който да Ви консултира и да прецени необходимостта от прием на подходящи лекарствени продукти по лекарско предписание с оглед по-ефективно и/или по-бързо овладяване на всички симптоми. В никакъв случай не препоръчваме самолечение, а адекватно предписано и проведено лечение."